En Beğenilen Bukleli Saç Modelleri 2020

0
65

En beğenilen bukleli saç modelleri 2020 yazımız, tarzınızı belirlemede sizlere yardımcı olacaktır. 

Saç modelleri, kadınların üzerinde en çok durdukları moda konularından biridir. Sezonun yenilenmesi ile birlikte bu alanda da değişimler kendini göstermeye başladı. En beğenilen bukleli saç modelleri 2020 konusunda sizlere sunacağımız modelleri değerlendirerek, saçlarınızda istediğiniz güzelliği yakalayabilirsiniz.

Hacimli saçlar, her zaman daha çok dikkat çeker bir de üzerine bukle eklendiğini düşünürseniz, sanırım havalı görünmek için tercih edilebilecek en güzel saç modeline ulaşmış olursunuz. Tabi bukleli saç modeli yapmak için saçların kıvırcık olması gerekir, elbette düz saçlılar da yapabilirler ama daha çok kıvırcık saçlılarda hem daha kolay yapıldığı için hem de daha güzel durduğu için kıvırcık saçlarda bukleli modeller daha güzel görünür.

En beğenilen bukleli saç modelleri 2020

Bukleli saç nasıl yapılır?

Düz saçlılar da bukleli saç modeli yapabilirler biraz uğraş verici olsa da sonucunun çok güzel olması, denemeye değer olduğunu gösterir. Düz saçlılarda bukle yapmak için öncelikle şekillendirici köpük kullanmak gerekir. Güçlü tutuşu ve kremsi dokuya sahip olan saç köpüğü kullanarak istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz. Kıvırcık saçlı iseniz zaten buna gerek yok…

İkonik bukle nasıl yapılır?

Kıvırcık saçlıların bukleli saç yapmaları çok daha kolaydır ama bir de ikonik bir görünüm kazanmak isteyenler varsa onların da yine kullanabilecekleri güzel ve saçlara zarar vermeyen dolgun bukleler için köpük var. Bunu saçlarınız ıslak iken veya kuru iken uygulayabilirsiniz. Saçlarınızda istediğiniz güzelliği yakalamanıza yardımcı olan saç köpüğü ile ikonik bukleli saç yapabilirsiniz.

İkonik bukleli saç modelleri

Bukleli saç modelleri

Bukleli saç modelleri her kadında güzel durur ancak bunu yapabilmek ve modelde seçimleri isabetli yapmak önemlidir. Yazımızın devamında sizlere en beğenilen bukleli saç modelleri ile ilgili bilgi vereceğiz.

İlginizi Çekebilir  Farklı bir stil arayanlar için: 2020 Küt saç modelleri
Yarı toplu bukleli saç modeli

Saçlarınıza bukle verdikten sonra ihtiyacınız olacak tek şey bir adet mandal toka olacak. Saçlarınızın ön kısmından iki tutamını arkada birleştirin ve mandal toka ile sabitleyin. Tabi bundan önce saç köpüğü ile saçlarınızı şekillendirmeniz gerektiğini unutmayın.

Yarı toplu bukleli saç

Bukleli topuz modeli

Bayan saç modelleri arasında en çok beğenilen ve tercih edilen bukleli topuz modeli, kıvırcık saçlıların tercih edebilecekleri en güzel modellerden biridir. Saçlarınız kıvırcık değilse önce saçlarınıza bukle yaptıktan sonra saçlarınızı ensede toplayarak topuz oluşturun. Daha sonra saçlarınızın ön kısmından birkaç tutamı serbest bırakacak şekilde ayarlayın. Daha sonra şekillendirici saç köpüğü ile saçlarınıza şekil verip sabit kalmasını sağlayın.

Bukleli topuz modeli

Örgülü bukle saç modelleri

Saç köpüğü ile bukleleri oluşturduktan sonra çok kolay bir şekilde şekil vererek elde edebileceğiniz örgülü bukle saç modeli, bohem olması kadar havasıyla da kendini ön plana çıkartan bir saç modelidir. Saç köpüğü ile bukleleri oluşturduktan sonra saçlarınızı olabildiğince ayırın daha sonra ön kısmından bir tutamı balıksırtı örgü şeklinde örmeye başlayın. Saçlarınızı lastik tokayla sabitledikten sonra geriye kalan kısmı serbest bırakın. Buklelerin daha fazla ön plana çıkmasını sağlayan bu saç modeli ile çok daha havalı görüneceksiniz.

Örgülü bukle saç modelleri

Bukleli atkuyruğu saç modeli

Bayan saç modelleri 2020 kategorisinde kendinden en çok söz ettiren ve çok fazlasıyla tercih edilen bukleli atkuyruğu saç modeli, daha havalı görünmenize yardımcı olmakla birlikte yüzünüzün daha gergin görünmesine de yardımcı olacak. İş görüşmelerinde daha ciddi bir pozisyon almanıza yardımcı olacak veya özel toplantılara giderken daha fazla havalı bir görünüm kazanmanıza yardımcı olan bukleli atkuyruğu saç modeli yapmak için tüm saçlarınızı tepede toplayarak at kuyruğu oluşturun. Tabi bunu yaparken saçlarınızın ön kısmında hafif elektriklenmenin oluşması kaçınılmaz olacaktır. Bunu da engellemek için saç spreyi kullanmanız yeterli olacaktır.

İlginizi Çekebilir  Bu Modeller Tam Size Göre: Dalgalı Kısa Saç Modelleri

Bukleli atkuyruğu saç modeli

Saçlarınızda farklı bir hava essin

Saçlarınızın hem alımlı hem de güzel görünmesini sağlayacak bukleli saç modelleri, biraz zaman alsa da kesinlikle denemeye değer saç modelleri olduğunu söyleyelim…

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.