Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

26.08.2020
76

Makyaj yapmanın püf noktaları ile yaz aylarına girmekle beraber makyaj konusunda da ortaya çıkan birçok farklı sıkıntılara çözüm getireceğiz.

Sıcakların artmasıyla karşılaştığımız en büyük sorunlar da makyaj konusunda oldu. Bunlardan en çok sorun yaratanı ise yoğun sıcaklardan kaynaklı makyajın erimesi ve bulaşmasıdır. Şimdi sizinle makyaj yapmanın püf noktalarını öğreneceğiz.

Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

İşte makyaj yapmanın püf noktaları

  1. Güneş koruyucu kullanmayı unutmayın
  2. Nemlendirici kullanın
  3. Parlamak için bronzlaştırıcı kullanın
  4. Makyaj bazının kaliteli olmasına dikkat edin
  5. Yoğun makyajdan kaçının
  6. Işıltılı olmayı abartmayın
  7. Açık tonda renkler kullanın
  8. Uzun ömürlü far kullanın
  9. Toz allık tercih etmeyin
  10. Yağlı görüntünün yerini ıslak görünüme verin

1- Güneş Koruyucu Kullanın!

Güneş Koruyucu Kullanın

Birçok kadının makyaj yaparken dikkat etmediği şeylerden biri de güneş koruyucu kullanmamalarıdır. UV ışınlarından korunmak için makyaj yaparken mutlaka güneş kremi kullanmaya çalışın. 2-3 saatte bir güneş koruyucunuzu yenilemeniz cildinizi UV ışınlarından büyük ölçüde koruyacaktır. Güneş koruyucusu, makyaj yapmanın püf noktaları arasında en önemli yerlerden birine sahiptir.

2- Nemlendirici Kullanın!

Nemlendirici Kullanın

Nemlendirici kullanımı ile cildinize verdiğiniz önemi büyük ölçüde sağlayabilirsiniz. Yaptığınız makyajla eşdeğer bir öneme sahip olan nemlendirici kullanımı, makyaj yapmanın püf noktaları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Özellikle sabahları yaptığınız makyajlarınız’da kullandığınız nemlendiricinin yağsız olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

3- Parlamak İçin Bronzlaştırıcı Kullanabilirsiniz!

Bronzlaştırıcı Kullanabilirsiniz

Yazın güneşin altında parlamak için bronzlaştırıcı kullanabilirsiniz. Ünlü bir makyaj sanatçısı bronzlaştırıcı hakkında “Bronzlaştırıcı gözlerinizin daha parlak görünmesini sağlar, dişlerinizin daha beyaz görünmesini sağlar. Herkes tenine biraz sıcaklık kattığında daha iyi görünür.” yorumunu yapmıştır. Alın, çene ve elmacık kemiklerini güneş aracılığıyla oldukça parlaklaştıracak olan bronzlaştırıcı, makyaj yapmanın püf noktaları arasında yerini alıyor.

4- Makyaj Bazını Fiyatına Değil Kalitesine Göre Kullanın!

makyaj puf noktası

Makyaj bazını fiyatına değil kalitesine göre kullanmanın makyaj yapımında oldukça önemli bir yeri var. Kaliteli bir baz ile yapacağınız makyajınızı yerinde tutmanız için daha etkili olacaktır. Makyaj bazının makyaj yapma rutini arasında önemli bir yere sahip olmasından dolayı listemizin başlarında yer vermeyi tercih ettik.

5- Yoğun Makyajdan Uzak Durun!

Doğal Makyaj

Özellikle sürekli cilt problemleri yaşayan kadınların yoğun makyajdan uzak durması gerekiyor. Cildin sürekli çatlamasını, çizgi çizgi olmasını istemiyorsanız daha hafif ve doğal makyaj yapmayı tercih etmelisiniz.

6- Gereksiz Işıltılı Makyajlardan Kaçının!

Sade Makyaj

Makyaj yaparken en çok yapılan hatalardan biri de gereksiz ışıltılı makyajlardır. Herkes makyaj yaparken nemli ve daha parlak bir görüntü elde etmek ister. Fakat bunu abartmanız hiç hoş gözükmeyecektir. Özellikle krem fondötenlerden ve cildinizi aşırı yağlı gösterecek ürünlerden uzak durmalısınız. Yaz aylarında zaten cildinizin daha yağlı gözükecektir bu yüzden yaptığınız makyajında daha yağlı bir cilt görünümü istemiyorsanız gereksiz ışıltılardan uzak durmalısınız.

7- Açık Tonlarda Renkler Tercih Etmelisiniz!

açık tonda far

Koyu tonlu rujları çok sevdiğinizin farkındayız fakat yaz aylarında daha açık renkler tercih etmeniz yaptığınız makyajın daha hoş bir görüntüye kavuşmasını sağlayacaktır. Makyaj yapmanın püf noktaları arasında en önemli maddelerden biri de açık tonlarda renkler tercih etmektir.

8- Uzun Ömürlü Far Kullanmayı Tercih Edin!

Uzun Ömürlü Far Kullanmayı Tercih Edin!

Uzun ömürlü far kullanmayı tercih edenlerdenseniz, göz kremi kullanımından uzak durmanız gerekir. Yaz aylarında yaptığınız makyajlarda göz kremi yerine far bazı kullanabilirsiniz. Özellikle büyük simli farlar kullanıyorsanız yoğun sıcaklıklardan dolayı kısa bir süre sonra simleri yüzünüzün çeşitli yerlerine dağıldığını görebilirsiniz.

9- Toz Allık Kullanmayın!

toz allık

Toz allık kullanıyorsanız yanaklarınıza verdiğiniz güzel renkler siz daha dışarı çıkmadan eriyerek çizgilenebilir. Makyaj yapmanın püf noktaları hakkındaki en çok dikkat etmeniz gerekenlerden biri de “stain” ürünler tercih etmenizdir.

10- Makyaj Yaparken Yağlı Yerine Islak Görünüm Tercih Edin!

Islak Görünüm Tercih Edin!

Makyaj yaparken yağlı bir görüntüye sahip olmak istemezsiniz. Bu yüzden daha ıslak bir görüntü sağlamanız’a yardım edecek ürünler tercih edin.

Yaz aylarında havaya uyum sağlayamadığınız T bölgesindeki parlamalardan direkt olarak anlaşılabilir. Yoğun sıcaklar bize yetiyorken bir de pudra kullanmayı hiçbirimiz istemeyiz bu yüzden makyaj yaparken parlama önleyici mendillerin kullanımını tercih edebilirsiniz.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: Ortalama: ]
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kaf Moda - 2020