2020’nin Trend Yaz Makyajları

26.08.2020
48

2020’nin trend yaz makyajları, yaz aylarının gelmesiyle birlikte farklı ve güzel makyajlar yapmak isteyip kararsız kalanlar için birebir.

“Yazın gelmesiyle ne tür makyajlar yapabilirim?” diye mi düşünüyorsunuz? O zaman bu yazımız tam size göre! Aşağıda anlatacağımız makyajlara uygularsanız aynı zamanda tercih ettiğiniz elbise modelinize de uyum sağlayabilirsiniz.

en doğal makyaj

İşte 2020’nin en trend yaz makyajları

 1. Doğal ve kalıcı ten makyajı
 2. Minimal göz makyajı
 3. Fresh görünümlü makyaj
 4. Likit mat rujlu makyaj
 5. Günlük makyaj
 6. Gece makyajı
 7. Kalıcı makyaj
 8. Fotoğraf makyajı
 9. Turuncumsu göz makyajı

1- Doğal ve Kalıcı Ten Makyajı Nedir?

Doğal ve Kalıcı Ten Makyajı

Doğal ve kalıcı ten makyajı, trend makyajlar arasında olan vazgeçilmez makyaj türlerinden biridir. Havalar ne kadar sıcak olursa olsun çoğu kadının makyajına engel değildir. Yazın hangi makyajı yapacağınız konusundaki kararsızlıklarınıza son veriyoruz. Pandemi sürecinden dolayı takılan maskelerin makyajı bozmaması ve fondötenin maskeye geçmemesi için sabitleyici baz kullanmalısınız.

2- Minimal Göz Makyajı Nedir?

Minimal Göz Makyajı

Yaz aylarında bulunduğunuz için çok ağır makyajlar yapmanıza gerek yok. Minimal göz makyajı, tam olarak yaz aylarına uygun bir makyaj örneğidir. Minimal göz makyajını yaparken eyeliner ile ince bir çizgi çekerek maskara ile gözlerinizi belirginleştirmeniz yeterli. Devamında zevkinize göre abartı olmayacak şekilde farklı şeyler de kullanabilirsiniz.

3- Fresh görünümlü makyaj

Fresh görünümlü makyaj

Fresh görünümlü makyaj, çok fazla kontür kullanmanıza gerek duymayacağınız bir makyaj türüdür. Yoğun kontür kullanmak yerine pratik ve kalıcılığına güvendiğiniz bir likit allık tercihi yapabilirsiniz. Yaz aylarının vazgeçilmezlerinden olan fresh görünümlü yaz makyajı, yoğun güneşin arasında kaybolmadan dikkatleri üzerinize çekebileceğiniz türden eşsiz bir makyajdır.

4- Likit Mat Rujlu Makyaj Nedir?

Likit Mat Rujlu Makyaj

Likit mat rujlu makyajlar, yaz aylarının kurtarıcısı niteliğindedir. 2020’nin trend makyajları arasında yer alan likit mat rujlu makyaj, pratik ve kombininize kolayca uyum sağlayabilecek bir makyajdır. Aplikatörüyle kolayca uygulayabileceğiniz likit mat ruju, çarpıcı bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır.

5- Günlük makyaj

günlük makyaj

Günlük makyajda dikkat etmeniz gereken toprak tonlarını yoğunluklu olarak kullanmaktır. Yaz aylarının kurtarıcısı niteliğinde olan günlük makyaj, size doğal ve şık bir görünüm sağlayacaktır. Herkesin farklı bir makyaj tarzı olduğundan belirli bir makyaj önerisi sunmak istemeyiz fakat öneriye ihtiyacı olanlar için makyaja gözlerden başlamasını tavsiye ederiz.

6- Yaz Makyajları Denince İlk Akla Gelen Gece Makyajı

gece makyajı

Yaz makyajları denince ilk akla gelenlerden biri olan Gece makyajı, yaz gecelerinin unutulmaz partileri ve kokteylleri için yapabileceğiniz bir makyajdır. Gece makyajı denince akla cesur ve dikkat çekici bir makyaj gelir. Her tarza uygun yapılabilecek olan gece makyajı, doğru teknikler kullanılırsa dikkatleri üzerinize çekebilecek muhteşem bir makyajdır. Daha çekici gözükmek için yapabileceğiniz gece makyajında koyu tonlar, simler ve belirgin bir ruj kullanabilirsiniz. Yüzünüzde bir odak noktası seçerek belirginleştirerek yapabileceğiniz gece makyajıyla yaz aylarına özel eşsiz bir görünüme kavuşabilirsiniz.

7- Kalıcı Makyaj

kalıcı makyaj

Yaz makyajları konusunda kararsız kalan, sürekli makyaj yapmaktan sıkılan ya da her gün makyaj yapmakla uğraşmak istemeyenlerdenseniz kalıcı makyaj yapmanızı öneririz. Tamamen organik ve doğalolan boyalarla yaptıracağınız kalıcı makyaj ile hem cildinizi koruyabilir hem de eşsiz bir görünüme sahip olabilirsiniz.

8- Fotoğraf Makyajı

fotoğraf makyajı

Fotoğraf makyajı, kadınların fotoğraf çekilmeden önce yüzünün kusurlu gördüğü yerlerini kapatma amacıyla yapılan bir makyaj türüdür. Her zaman bakımlı ve güzel gözükmek isteyen ya da zaman sıkıntısı yaşayan kadınların vazgeçilmezleri arasında olan kalıcı makyaj, cilt kullanımı için üretilmiş olan doğal boyaların iğne kullanılarak derinin üst kısmına bırakılarak yapılmasıdır. Kalıcı makyajın uygulandığı bölgeler kaş, dudak ve göz olarak üç kısıma ayrılır. Sürekli makyaj yapmak istemeyip hoş bir görüntüye kavuşmak isteyen kadınlar için fotoğraf makyajı, vazgeçilmez bir makyaj türüdür.

9- Turuncumsu Göz Makyajı

Turuncumsu Göz Makyajı

Yaz makyajları denince ilk akla gelenlerden olan Turuncumsu göz makyajı, yaz aylarının vazgeçilmez makyajlarından biridir. Turuncumsu göz makyajının birçok seçeneği vardır. Şimdi sizlerle turuncumsu göz makyaj örneklerini paylaşacağız.

Turuncumsu Göz Makyajı Önerileri 

 1. Sadece turuncu far kullanılan göz makyajı
 2. Turuncu dumanlı göz makyajı
 3. Turuncu ve pembe farların karışımıyla yapılan göz makyajı
 4. Turuncu ve bakır tonlarıyla yapılan göz makyajı
Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: Ortalama: ]
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kaf Moda - 2020