Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi

11.08.2020
75

Gelinlik seçimi, gelin adaylarının en zorlandığı durumlardan biridir.Bu yazımızda vücut tipine göre gelinlik seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenleri anlatarak, gelin adaylarına yardımcı olacağız.

Vücut Tipinize en uygun gelinlik modelleri

Vücut formunuza uygun bir gelinlik seçimi yapmak sizi hem şık gösterip hem de hayallerinizdeki o mükemmel gelinliği yakalamanızı sağlayacaktır. Hayallerinizi süsleyen o mükemmel gelinliği bulmanız için hazırladığımız bu yazımızda vücut tipinize en uygun gelinliği araştırdık. Mesela dikdörtgen vücut sahibi olan kadınlarımız gelinlik seçimi konusunda ne tür yol izleyebileceği gibi  aklınıza gelebilecek tüm soruların cevaplarını bu yazımızda bulacaksınız.

Armut Vücut Tipine Uygun Gelinlik Modelleri Nelerdir?

1-Armut Vücut Tipine Göre Gelinlik Nasıl Seçilir?

 

Bu tip vücut formuna sahip olan kadınlarımız genelde kalçaya göre, dar omuzlara sahip ve ince bir bel yapısı vardır. Omuz, göğüs ve bel kısmı dar, alt kısmı ise üst bölgeye göre daha geniştir.

Armut vücut tip vücutlu kadınlarımız için gelinlik seçme konusunda ilk olarak Kamufle etmeniz gereken bölgeniz kalçanız olması gerektiği için A kesim bir gelinlik modeli olmalıdır. Belden ayakucuna kadar gelen bu A kesim model gelinlik vücudunuzu zarif gösterecektir.A Kesim Gelinlik Modelleri

Armut vücut tipine uygun bir diğer gelinlikte prenses kesim modelidir. Etek kısmı kabarık olduğundan basen kısmını kamufle ederek sizi mükemmel bir görünüme ulaştıracaktır.

2- Kum Saati Vücut Tipine Göre Gelinlik Nasıl Seçilmelidir?

2- Kum Saati Vücut Tipine Göre Gelinlik Nasıl Seçilmelidir?

Kum saati vücut tipi ölçüleri 90-60-90 olan kişilere söylenir. Vücutları orantılı olan kum saati vücut tipi her gelinlik için idealdir.  Kusursuz bir vücut hatlarına sahip olan kum saati vücut tipindeki gelinlerimiz için çok fazla gelinlik tercihi yapılabilir. Çünkü vücut şekli eşit olduğu için v yaka bir balık kesim gelinlik modeli size çok yakışacaktır.Vücut Tipinize En Uygun Gelinlik Seçimi , kum saati vücut tipli kadınlarımız balık model gelinlikleri seçmelidirler.

V Yaka Balık Gelinlik Modelleri

Balık modeli gelinlik, kum saati vücut tipine göre olan gelinlerimiz için idealdir. Orantılı vücut hatlarını ön plana çıkartan bu dar kesim balık gelinlik modellerini tercih etmelisiniz.Vücut Tipinize En Uygun Gelinlik Seçimi kusursuz bir vücut hatların sahip olan kum saati vücut formun en uygun gelinlik modellerimiz v yaka balık  modeldir.

3-Elma Vücut Tipine Göre Gelinlik Nasıl Seçilir?

3-Elma Vücut Tipine Göre Gelinlik Nasıl Seçilir?

Bu tip vücut ölçüsüne sahip olan kişilerde göğüsleri dolgun, beli kalın kalçaları düz ve bacakları incedir. Üst kısmı oldukça kalın olduğundan bütün dikkatleri ince bacaklara vermesi gerekiyor. Yırtmaçlı bir gelinlik modeli tam elma vücut tipine uygundur. Üst kısmı geniş olduğu için bu tip vücuttaki gelinlerimiz v yaka gelinlik modelleri tercih edebilir.

Straplez Gelinlik Modelleri

Uzak durması gereken gelinlik  modelleri bisiklet, haki yaka gibi önü kapalı gelinlikler elma vücut tipine sahip gelinliklerin uzak durması gereken modeller arasında yer alır. Sebebi ise göğüs kısmınız geniş olduğundan vücudunuzun üst kısmı olduğundan daha bir görünüme ulaşacaktır. Bu nedenle önü kapalı dantel işlemeli gibi kaba gelinlik kesimlerinden uzak durmalısınız.

4- Dikdörtgen Vücut Tipine Göre Gelinlik Nasıl Seçilmelidir?

Dikdörtgen Vücut Tipine Göre Gelinlik Nasıl Seçilmelidir?

Muz vücut tipi olarak adlandırılan bu vücut tipinin en dikkat çeken kısmı özellikle göğüs, bel ve kalçaların kıvrımsız bir şekilde düz inmesidir. Eğer omuz,göğüs,bel ve kalçaların eşit ölçüdeymiş gibi görünüyorsa ve varla yok arası bir bel kıvrımın olsa da görüntünü değiştirmiyorsa  dikdörtgen vücut tipine sahipsiniz demektir. Vücut Tipinize En Uygun Gelinlik Seçimi  yaparak vücut ölçünüz dikdörtgen vücut tipine yakınsa ikili model gelinlikler sizin için en doğru tercihlerdir.

Bel bölgesi düz olan gelinlerimiz için önerdiğimiz iki parçadan oluşan gelinlikler rövanştadır. Bu tarz modele sahip olan gelinlikler bel bölgesini olduğundan kıvrımlı ve ince gösterir. Bir diğer gelinlik modeli olan düz kesim gelinlikler dikdörtgen vücut tipine sahip gelinlere çok yakışacaktır.

5- Ters Üçgen Vücut Ölçülerine Göre Gelinlik Nasıl Tercih Edilmelidir?

ters üçgen vücut

Atletik bir vücut tipi olarak geçen bu formdaki kişilerin omuzları geniş, normal bir bel, uzun bacaklara ve dar bir kalça yapısına sahiptirler.

Atletik Gelinlik Modelleri

Bu tip vücuda sahip gelinlerin dikkat etmesi gereken kalça ve omuzları arasında dengeli bir görünüm yaratmaktır. Straplez yaka bir gelinlik modeli omuzları ön plana çıkartıp A kesim bir gelinlik modeli ile omuz ve kalça arasında doğru orantı yakalamış olur. Vücut Tipinize En Uygun Gelinlik Seçme ters üçgen vücut ölçülerine sahip olan kişilere bu tarz gelinlikler çok yakışacaktır.

Gelinlik Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelinlik seçimleri Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evlilik kararı aldığınız andan itibaren kadın için gelinlik seçme oldukça önemlidir. İlk olarak vücut tipinizi bilmek bu konuda oldukça işinize yarayacaktır. Hangi kesim gelinlik modellerinin size yakışacağını tespit etmek ve sonrasında üstünüzde yakışacağı konusunda fikir sahibi olmak adına gelinlikçileri  ziyaret etmelisiniz. Peki, gelinlik seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

1- Beğendiğiniz gelinlik modelini mutlaka üstünüzde görün. Böylelikle aklınızda fikir oluşturarak size en uygun gelinliği seçebilirsiniz.

2-  Mekâna uygun gelinlik modeli belirlemek size her anlamda avantaj sağlayacaktır. Bir kır düğünü planlıyorsanız, dar bir kesim gelinlik kötü bir tercih olabilir. Onun yerine prenses model A yaka kesim gelinlikler mekâna daha uygun olacaktır.

3-  Gelin adayları için en zor kararlardan bir tanesi de “hazır model gelinlik almak mı, yoksa diktirmek mi? “.  Bunun için birçok gelinlik modellerini üstünüzde görmeniz gerekir bu sayede size hangi modelin yakışacağı hakkında daha kolay fikir edinebilirsiniz. Unutmayın! Size yakışacak gelinliği bulursanız yolu yarılamış olursunuz.

4- Gelinliğin içerisinde kendinizi rahat hissetmek dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesidir. Sizi sıkmamasına ve gelinliğinizi teslim aldığınız gün mutlaka üstünüzde denemeyi ihmal etmeyin.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: Ortalama: ]
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kaf Moda - 2020